Ledning

Staffan Jonsson

Staffan Jonsson
VD
staffan@kulturbygge.nu

Peter de Voto
Scenkonst och arrangemang
peter@kulturbygge.nu

Janecke Wyller
Kulturcentrum och uthyrningar
janecke@kulturbygge.nu

Paula Pihlgren
Trädgårdsparken
paula@kulturbygge.nu

Thomas Österman
Kulturbygge restaurang och café
thomas@kulturbygge.nu

Sussie Hansen
Hotell och konferens
sussie@ytterjarnahotell.se

Peder Johnsson
Hotell och konferens
peder@kulturbygge.nu

Kia Simonen
Ekonomi
kia@kulturbygge.nu

Styrelse

Juhani Selvani
Ordförande

Lennart Bernard
Ledamot

Anders Kumlander
Ledamot

Arbeta här

Delar du vår värdegrund och lockas du av vår vision?
Söker du arbete eller vill etablera ditt företag?

Skriv då till info@kulturbygge.nu och berätta om vem du är och vad du är intresserad av att bidra med.